Housle na Aukru jsou špatné kvality
V posledních dnech zaznamenávám, že na Aukru nejsou k dostání kvalitní housle. Možná jste si toho všimli, ale hudební nástroje jsou stále více opomíjené. Většinou tam seženete úplné hrůzy, které se houslemi nemají nic společného. Lidé prodávají pod cenou, ale ani to není důvodem zájmu.

Na hudební nástroje prostě nejsou peníze. Ve školách ani v orchestrech. Navíc se prodejcům hudebních nástrojů snižují marže a tak se asi nedočkáme ani lepší kvality. Očekávaný boom levných nástrojů z Číny trh rychle nasytil a přivedl mnohé z prodejců na buben. Je to docela velký problém, protože zákazníci tak musí vzít horší kvalitu.

Pokud budete shánět housle je to nejlepší přes známé, kteří shánějí peníze a mají dobrý nástroj. Vyplatí se vám i housle nebo violoncello koupit třeba v horším stavu a dát si ho opravit. Na oficiální prodejce moc nespoléhejte, dealeři jsou drazí. Ještě existuje jedna možnost jak se dostat k levným houslím.

Housle si můžete dát postavit u nějakého houslaře. Situace je dnes tragická a výrobě houslí nepřeje, proto zkuste vyjednat cenu. Houslař normálně prodává za housle cca 60 tisíc, ale je schopen vám je postavit třeba i za 30 tisíc. Každopádně hrát se musí. Proto neváhejte a pořiďte si nový nástroj co nejdříve.

Situace na Aukru se jen tak nezlepší. Narazíte tam spíše na podvodníka než na kvalitní nástroj. To samé platí i o bazoši. Každopádně, když už budete kupovat housle přes internet, nezapomeňte si vyjednat nějaký čas na vrácení nástroje at potom nelitujete. Hodně štěstí!